Aktualności
Czym jest moher i przędza moherowa?
Można z niej robić na drutach piękne swetry, jest lekka i puszysta jak puch. To nie jest zwykła wełna. To moher.
Jakie druty wybrać na początek?
Wyroby dziewiarskie takie jak swetry, szale, suknie, spódnice, kardigany, pledy, koce, wycieraczki, dywany, narzuty na łóżko lub inne tego typu przedmioty wykonane za pomocą technik hand made cieszą się ogromną popularnością. W przeciwieństwie do produktów dostępnych w marketach, rzeczy ręcznie robione cechują się unikalną stylistyką oraz niepowtarzalnym designem. Dlatego osoby planujące fascynującą przygodę z dzierganiem powinny zacząć od zgłębienia tajników, w jakie akcesoria się zaopatrzyć i na co zwracać uwagę. Najważniejszymi przyborami do tego typu wyrobów okazują się druty, których dopasowanie musi być starannie przemyślane.
Jak prawidłowo dobrać rozmiar szydełka?
Robótki ręczne to bardzo fascynujące zajęcie. Dzięki niemu można stworzyć wiele praktycznych, a jednocześnie eleganckich elementów garderoby oraz dekoracji do wystroju wnętrz. Jednak dzierganie wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów, których dobór powinien zostać starannie przemyślany. To właśnie od wybrania właściwego rozmiaru szydełka do grubości włóczki lub kordonka zależy efekt końcowy wykonywanych prac. Pojawia się wówczas pytanie, jak to zrobić? Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu, w szczególności dla osób początkujących, które rozpoczynają tę fascynującą przygodę.
Jak zrobić breloczek na szydełku?
Znając podstawy w szydełkowaniu, nawet osoby początkujące są w stanie zrobić wiele przedmiotów na szydełku, jak na przykład makatka, maskotka czy breloczek. Ten ostatni jest o tyle ciekawą opcją, że może przyjmować najróżniejsze formy i wiele rzeczy może posłużyć nam za inspirację.
Makatka na szydełku – jak zrobić piękną ozdobę ścienną?
Szydełkowanie nie bez przyczyny staje się coraz popularniejszym hobby wśród osób w różnym wieku. Ozdoby wykonywane tą techniką są niezwykle różnorodne, kolorowe, ale też monochromatyczne i niezwykle efektowne. Mogą one przybierać różną formę, być duże, małe, w postaci maskotki, czy też ozdoby na ścianę, jaką jest makatka.
Jak zrobić makramę?
W ostatnim czasie coraz modniejsze stają się makramy. Jest to ozdoba przeważnie na ścianę wykonana ze sznurków bez użycia igieł czy szydełka. Metoda wiązania sznurków przyszła do Europy ze starożytnej Babilonii i Asyrii i na początku służyła jako metoda ozdabiania szat królewskich, a potem za jej pomocą tworzono okrycia na łóżka czy fotele. Wykonanie makramy nie potrzebuje dużo środków ani umiejętności, ale trochę czasu i cierpliwości. Jak zrobić makramę, by móc cieszyć się ciekawą i niepowtarzalną ozdobą?
Jak zrobić łapacz snów?
Odpowiednie udekorowanie domu to gwarancja uzyskania przytulnej i miłej dla oka przestrzeni, w której chce się przebywać i do której chce się wracać (nie tylko w przypadku domowników, ale także gości). Nie mniej nie jest to ani prosta, ani tania sprawa. Nie musisz jednak koniecznie kupować drogich, gotowych i mało oryginalnych ozdób – możesz postawić na te wykonane samodzielnie! Nie masz pomysłu? A może potrzebujesz inspiracji? Na szczęście mamy dla ciebie coś specjalnego. Sprawdź, jak zrobić łapacz snów, którym udekorujesz swój dom i zachwycisz gości oraz domowników.
Jaki sznurek do makramy wybrać?
Makramy to bardzo efektowne ozdoby, a ich tworzenie daje dużo przyjemności. Sam proces zaplatania supełków nie jest bardzo skomplikowany, zależy to od wybranego wzoru, choć możemy też wymyślać własne. Prostota tej techniki polega też na tym, że potrzebujemy do niej głównie sznurka. Jednak jaki sznurek do makramy wybrać, by praca szła bez problemów, a efekt był zadowalający?
Co można zrobić z makramy?
Tworzenie makramy to bardzo odprężające zajęcie, w wyniku którego możemy stworzyć niepowtarzalną ozdobę do domu. Wykorzystując różnego rodzaju sploty, możemy stworzyć makramę nie tylko na ścianę, ale też na inne przedmioty. Jakie możliwości daje ta starożytna technika zaplatania sznurków?
Co można zrobić na szydełku – praktyczne wskazówki
Współcześnie robótki ręczne przeżywają prawdziwy renesans. Wiele osób zmęczonych skomercjalizowanymi ubraniami oraz dekoracjami oferowanymi przez sklepy sieciowe poszukuje tego, co unikatowe, niepowtarzalne, piękne, a przede wszystkim z duszą. Takie właśnie okazują się projekty hand made wykonywane na szydełku.